Svadbazlasky.sk - svadobná kytica pre nevestu

Svadobný tip:

Dokonalé miesto pre Váš svadobný deň... Svadbavkastieli.sk


Hľadali sme šťastie a našli sme seba.
J. Lennon
Choď s tým, kto ťa má rád.
V. Hugo
Milovať znamená pozerať sa jedným smerom.
A.de Saint-Exupéry

...motto

Veríme, že na našich stránkach nájdete užitočné informácie o prípravách svadby. Nechajte sa inšpirovať...

 

Svadobná kyticaSvadobná kytica - tradičný doplnok nevesty

Svadobná kytica sprevádza nevestu jej veľkým dňom. Každá nevesta chce mať vo svoj svadobný deň najkrajšiu, neopakovateľnú a jedinečnú svadobnú kyticu, takú ako ešte nikto pred ňou nemal. Kvety by mali vyjadrovať niečo krásne, krehké a dopĺňať celkový vzhľad nevesty. Správne vybratá svadobná kytica by mala zvýrazňovať jedinečnosť a krásu svadobného dňa. Vhodný tvar, farbu a kvety svadobnej kytice by mali floristi prispôsobiť podľa svadobných šiat, doplnkov, šperkov a typu postavy. Tak ako sa do šiat premietajú módne trendy, tak aj do tvarov svadobných kytíc. vplyvom rôznych kultúr prenikli aj k nám nové trendy v ich viazaní. Z roka na rok sú nevesty náročnejšie a to sa odzrkadľuje aj na vzhľade svadobných kytíc. Nevesty hľadajú väčšinou niečo netradičné a zaujímavé, čo si čoraz viac vyžaduje aj použitie netradičných materiálov, dĺžok a tvarov.

Farby kvetov v kytici


Vo výbere kvetov prevládajú veľmi jemné farby. Romantické nevesty siahajú po svadobných kyticiach v jemných odtieňoch bielej, smotanovej, bledoružovej a marhuľovej farby. Naopak, odvážnejšie nevesty sa neboja neobvyklých farieb a farebných kombinácií. Tu dominuje červená a bordová farba. Medzi najpoužívanejšie kvety do svadobných kytíc patria tradičné ruže, kaly, tulipány, hortenzie, frézie... V poslednom období nevesty čoraz viac požadujú aj exotické kvety, najmä orchidey.

Veľkosť a tvar svadobných kytíc


Svadobná kytica by mala byť prispôsobená k typu postavy nevesty, k svadobným šatám a ostatným doplnkom. Štíhle nevesty si môžu dovoliť viac experimentovať. Vhodné sú pre ne takmer všetky typy svadobných kytíc. Jediným obmedzením je šírka kytice. pre nižšie a útle dámy nie sú vhodné veľké a výrazné kytice. Moletnejšie dámy by mali skôr siahnuť po previsnutej svadobnej kytici, ktorá postavu opticky zoštíhľuje a predlžuje. Čím sú svadobné šaty nevesty viac zdobené, tým jednoduchšie by mala svadobná kytica pôsobiť. Pri tvorbe kytíc sa používajú rôzne materiály, tvary a dĺžky, napríklad ku kolenám alebo až po zem. Z netradičných tvarov treba spomenúť kytice, ktoré sa držia smerom dolu, navliekajú sa na ruku alebo majú uško ako kabelka, v tvare gule a podobne. Pretrváva však aj klasika - guľaté svadobné kytice, viazané, vypichované alebo s previsom. Nikde však nie je predpísané presne akú svadobnú kyticu by si mala nevesta zvoliť. Každá dáma je jedinečná a hodí sa ku nej niečo iné. Skúsený florista by mal vhodne skĺbiť požiadavky nevesty a svoje skúsenosti tak, aby výsledkom bola vhodná svadobná kytica prispôsobená predstavám nevesty.

Svadobná kytica a kvetinová dekorácia


Svadobná výzdoba kostola, sály a svadobného auta je tiež dôležitou súčasťou svadobného dňa. V aranžmánoch nie je potrebné použiť rovnaké kvety ako v svadobnej kytici. Vhodné je vytvoriť aranžmány z iných druhov kvetov v totožných farbách svadobnej kytice. Na podfarbenie celej atmosféry svadobného dňa sa tiež vyhotovujú ozdoby do vlasov, venčeky, košíky, kvetinové ozdoby na ruky, kytice pre družičky, svadobné mamy, svadobné pierka pre starejšieho a svedkov.

Viac článkov
<