Svadbazlasky.sk - Ako mať z nakupovania obrúčok zábavu a nie stres? 11 odporúčaní

Svadobný tip:

Dokonalé miesto pre Váš svadobný deň... Svadbavkastieli.sk


Hľadali sme šťastie a našli sme seba.
J. Lennon
Choď s tým, kto ťa má rád.
V. Hugo
Milovať znamená pozerať sa jedným smerom.
A.de Saint-Exupéry

...motto

Veríme, že na našich stránkach nájdete užitočné informácie o prípravách svadby. Nechajte sa inšpirovať...

 

Ako mať z nakupovania obrúčok zábavu a nie stres? 11 odporúčaní

1. Zúžte svoje voľby


Svadobné obrúčky sú jeden z mála kusov (ak nie jediný kus) šperkov, ktoré budete spoločne nakupovať a nosiť každý deň. Je dobré urobiť zopár predbežných opatrení pre tým, ako sa vrhnete do nakupovania. Aký kov preferujete, zaujíma Vás niečo jednoduché alebo atypické, drahokamy alebo diamanty. Tieto otázky je dobré zodpovedať si spoločne.

2. Začnite hľadanie


V momente, kedy Vaša predstava začína mať ucelenejší charakter sa môžete pustiť do hľadania. V každom internetovom, či kamennom obchode sú profesionáli, ktorý Vám budú ochotní pomôcť priblížiť sa k Vašej predstave. Je dobré začať s hľadaním približne 4-5 mesiacov pred svadbou. Ak máte záujem o špeciálne svadobné prstene, tak začnite už pol roka pred svadbou, keďže výroba a gravírovanie môžu mať dlhodobejší proces.

3. Byť iný


Nerobte si starosti, ak sa vám páči platina, zatiaľ čo on má rád žlté zlato. Neexistuje žiadne pravidlo, ktoré prikazuje mať rovnaký kov, alebo dokonca štýl. Vyberte si svadobné obrúčky, ktoré odrážajú každého z vás, z vášho cítenia a vkusu. Na druhej strane niektoré aspekty ako text, alebo tvar môžu byť spoločné. Pravá obrúčka vystihuje každého z Vás ako jednotlivca a pritom aj vás dvoch spoločne.

4. Nastavte si rozpočet


Zlaté obrúčky zo 14k zlata začínajú v cenových relácia zhruba od 250 eur vyššie. Platina je vo väčšine prípadov 2-3x drahšia ako zlato. Diamanty pridajú oveľa viac na nákladoch, ale dobrou alternatívou sú kubické zirkóny. Cena gravírovania na vnútornej strane snubného prsteňa závisí od typu a počtu písmen. Podľa posledných výskumov priemerná cena svadobných prsteňov na Slovensku sa pohybuje od 800 do 1200 eur.

5. Buďte praktické


Udržujte si svoj životný štýl a majte neustále na pamäti: Aký to má zmysel kupovať niečo pekné, ak vám to spôsobuje nepríjemnosti alebo budete musieť časom niečo upraviť, či odstrániť. Stojí Vám to za to? Nezabudnite: Obrúčku nosíme každý deň. Cieľom je vybrať niečo, čo sa stane súčasťou vášho života bez problémov. Ak pracujete s rukami častejšie, pozrite sa na klasickejšie a jednoduchšie typy obrúčok.

6. Myslite na budúcnosť


Nebojte sa byť trendy, ale uistite sa, že štýl ktorý si vyberiete je niečo, čo budete chcieť nosiť aj o 20 rokov (nehovoriac o všetkých pracovných miestach, stretnutiach a spoločenských akciách).

7. Správna veľkosť


Väčšina ľudí málokedy dáva svoju obrúčku dole, nosia ju v lete, zime, počas cvičenia, v tehotenstve - vždy, keď vaše prsty menia svoju veľkosť vplyvom tepla, chladu, vody a priberania na váhe. Ak chcete zistiť veľkosť, ktorá najlepšie ustojí všetky tieto zmeny, urobte si „finálnu skúšku“, keď ste v pokoji a vaša telesná teplota je normálna. Nikdy neurčujte veľkosť prsteňa v dopoludňajších hodinách (prsty sú po prebudení nestabilné, málo prekrvené), potom, čo ste práve vykonávali činnosť (prsty môžu byť zväčšené), alebo ak ste extrémne horúci alebo studený.

8. Kontrola kvality


Pravidlo, ktoré platí pri nákupe akéhokoľvek šperku. Uistite sa, že vaše snubné prstene majú dve značky vo vnútri: výrobcovu značku a značku kvality (14k, 18k u zlata napríklad).

9. Čistite často


Čistenie vašich snubných prsteňov je veľmi jednoduchou záležitosťou. Jemné typy bez kameňov je dobré pretierať špeciálnou handričkou, ktorú kúpite v každom klenotníctve. Prstene s kameňmi namočte do mydlovej vody a jemne prečistite mäkkou kefkou tak, aby ste nevyvinuli veľký tlak, ktorý môže kameň uvoľniť. Ďalšou a veľmi populárnou metódou je odniesť prsteň špecialistovi, ktorý Vám ho dokonale vyčistí a prinavráti mu jeho iskru.

10. Chráňte svoje investície


Áno, dokonca aj kovy sú zraniteľné. Vyhnite sa noseniu svojho prsteň pri hrubej práci, alebo pri športových aktivitách. Práca s čistiacimi a dezinfekčnými prostriedkami tiež môže vašej obrúčke uškodiť. Škrabance a ryhy, ktoré sú častým príznakom opotrebovania nemusia byť problematickými na odstránenie. Pre klenotníka je ľahké znovu upraviť vašu obrúčku a obnoviť jej bývalú slávu.

11. Nestratiť


To by ste sa divili, aké ľahké je prísť o svoj snubný prsteň. Dúfame, že ste si vybrali typ prsteňa, čo len zriedkakedy dávate dole z prsta. Keď je absolútne nutné dať prsteň dole, vložte ho na určené miesto (najlepšie do krabičky, šperkovnice), aby ste vedeli kde je (vrecká sa nepočítajú a nikdy nie pri umývadle).

Viac článkov